Joomla

Redakčný systém Joomla! je jeden z najpoužívanejších redakčných systémov. Mne sa na ňom najviac páči prehľadný systém administrácie, vhodný aj pre menej skúsených, rozšíriteľnosť množstvom doplnkov, zvaných rozšírenia.

Inštalácia Joomla! 1.5.x

Zmenené: 05. november 2010

Je to už nejaký čas, čo vyšla dlho očakávaná verzia 1.5 redakčného systému Joomla!. Keďže informácií v našom (prípadne českom) jazyku je ako šafránu, rozhodol som sa prispieť svojou troškou do mlyna. A začnem pekne od začiatku, veď pret, aby ktokoľvek mohol Joomla! používať, ju potrebuje najprv nainštalovať.

Zmena hesla do Joomla!

Zmenené: 13. august 2010

Pri, viac-menej, bezcieľnom pátraní po internete som narazil na návod ako zmeniť heslo ktorémukoľvek používateľovi v redakčnom systéme Joomla! Ani ma nenapadlo, že to o pár dní budem potrebovať, keď som sa pokúsil obnoviť starú zálohu stránky, ale o starom hesle už nemám ani potuchy...

Optimalizácia stránky

Zmenené: 08. apríl 2009

Pri hraní sasa s jedným modulom som sa oprašoval a aktualizoval vedomosti o PHP a popri tom som narazil na webový nástroj Web Page Analyzer. Samozrejme, že som ho hneď vyskúšal az hrôzou zistil, že moja hlavná stránka má skoro 400 kB. Myslím si, že to je veľa, tak som sa tým začal zaoberať hlbšie a čo som okolo toho zistil možno pomôže aj iným.